Prościej, szybciej, inaczej!

Jak często zastanawiasz się, czy rzecz którą robisz można wykonać prościej? Ile razy szukałeś łatwiejszego i szybszego rozwiązania ?

A może to przez co teraz nie śpisz możesz zrobić inaczej? 😉

Filozofią i motorem rozwoju Sikli  to kompleksowe dostarczanie rozwiązań prostych w montażu, bezpiecznych, optymalnych, które są skrojone na miarę potrzeb naszych klientów. Dlatego też nie kupisz ich na półce w sklepie.

Wierzymy, że wyjątkowość naszych systemów oraz szeroki zakres usług dodatkowych ułatwiają i przyśpieszają realizację inwestycji. Dzięki temu, że nasze systemy są ze sobą kompatybilne, a montaż odbywa się na miejscu, wiele problemów rozwiązauje się TU I TERAZ, w przeciągu minut, nie dni czy tygodni. Jeśli na tym etapie wbudziliśmy Twoją ciekawość zobacz jak ominęliśmy przeszkodę podczas realizacji podestu serwisowego w centrum badawczo-rozjowowym👍)

Jak tego dokonujemy?

Przede wszystkim dzięki doświadczeniu i wiedzy technicznej naszych pracowników. Wysoka dostępność towarów w magazynie skraca czas realizacji zamówień - pierwsze dostawy jesteśmy w stanie zrealizować na następny dzień. Jakość naszych produktów zapewnia doskonałe ich dopasowanie. W efekcie prowadzi to do oszczędności Twojego czasu i pieniędzy. 

To co dziś chcemy zaprezentować to dwa odmienne sposoby montażu kurtyn powietrznych, które dostosowaliśmy do warunków technicznych.

System montażowy siFramo

W projekcie poniżej prezentujemy konstrukcję wspólną dla 2 urządzeń. Słupy konstrukcyjne są ustawione na ścianie co 6 metrów. Dodatkową przeszkodą była ściana, przez którą należało przełożyć jedną z belek. Tego typu rozwiązanie nie byłoby możliwe dla tradycyjnych konstrukcji spawanych. Fakt, że nasze profile są lekkie, sprawiło, że nasz klient nie potrzebował wynajmu dźwigu, co z pewnością ułatwiło montaż

system montażowy siFramo, profile nośne siFramo

Poniższa konstrukcja z siFramo nie przenosi obciążenia bezpośrednio - pełni jedynie funkcję stabilizującą. Obciążenie wynikające z wagi urządzenia jest "przenoszone przez dach". Inżynier Projektu Krzysztof Dziuba z Działu Projektowego na podstawie otrzymanych informacji o dopuszczalnym obciążeniu blachy falistej, zaprojektował rozwiązanie spełniające te kryteria. Jako potwierdzenie tego do projektu zostały dołączone obliczenia statyczne.

Projekt bez tytułu (22)


Wśród zalet wykorzystania siFramo możemy wymienić m. in.: siFramo_logo_RGB (5)

  • minimalny nakład pracy montażowej 
  • prosty i nieskomplikowany montaż
  • wytrzymałość na skręcanie
  • jeden rodzaj wkrętów dla wszystkich elementów systemu - One Screw Technology

System szynowy Pressix CC

Lekkość urządzeń sprawiła, że mogliśmy w tym projekcie zastosować system szynowy do podwieszenia urządzeń. Kurtyny powietrzne w tym przypadku mocowane były do ściany. 

Zastosowaliśmy tu:

 

system szynowy Pressix CC, konstrukcja wsporcza pod kurtyny powietrzne

Opracowanie techniczne projektu: Małgorzata Kociołek-Cichoń


Zalety tego systemu to przede wszystkim: 

  • łatwy i szybki montaż
  • wysoka sztywność - dzięki odpowiedniemu materiałowi i odpowiedniej formie
  • lekka konstrukcja w porównaniu z tradycyjną konstrukcją spawaną

 

Jak sami widzicie każdy projekt jest inny, ALE

Nasze rozwiązania dopasowujemy według indywidualnych potrzeb Klientów,
uwzględniając warunki techniczne i technologiczne występujące na danej inwestycji. 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych możliwościach i rozwiązaniach ?

Spotkajmy się!

 

 

Andrzej Ostrowski

napisany przez Andrzej Ostrowski

Regionalny Kierownik Sprzedaży tel. +48 608 497 419

andrzej.ostrowski@sikla.com

komentarze
0