Wykorzystanie siFramo oraz Pressix CC w budynku centrum-badawczo-rozwojowego

Dzięki współpracy z firmą Barbatus Sp. z o.o. zrealizowaliśmy podest serwisowy w budynku centrum badawczo- rozwojowego, tak aby umożliwić dostęp do instalacji.

Wyzwanie:

Wyzwaniem przy tym projekcie był czas realizacji, a prace instalacyjne miały się wkrótce rozpocząć. Ponadto, konstrukcja dachu była zabezpieczona powłoką ognioochronną przeciwpożarową, której nie można było naruszyć. Nie chciano także obciążyć konstrukcji dachu, dlatego też nasz Przedstawiciel handlowy we współpracy z Działem Technicznym przygotowali projekt rozwiązania.

Rozwiązanie:

Do realizacji tego projektu wykorzystano system siFramo, system szynowy pressix cc oraz kraty wema, a w szczególności:
platforma serwisowa podest serwisowy

podest serwisowyPodest serwisowy został przeliczony w naszym programie do obliczeń statycznych RSTAB

Takie rozwiązanie zapewniło:

 • szybki montaż
 • szybką dostawę
 • dzięki temu, że konstrukcja była skręcana na miejscu, bez problemu został przerobiony element przejścia technicznego względem pierwotnego założenia (nie trzeba było ingerować w konstrukcje budynku)

modest serwisowy - projekt techniczny

Pierwotna koncepcja podestu zakładała wyjście techniczne w linii prostej podestu

 • możliwość dopasowania na miejscu budowy (łatwość adaptacji systemu siFramo)
  podest techniczny sikla Podczas realizacji podestu bieg przejścia technicznego został tak zmieniony, aby nie kolidował z elementami konstrukcyjnymi budynku. 
 • zastosowanie naszych systemów dało możliwość przymocowania instalacji do naszej konstrukcji.
 • łatwość przeróbek
 • lekka konstrukcja (mniejsze obciążenie dla konstrukcji dachu w porównaniu z tradycyjną konstrukcją spawaną)

Korzyści dla naszego klienta:

 • szybki czas dostawy transportem Sikla Polska
 • projekt wykonany przez Dział Techniczny Sikla Polska
 • materiał dostępny „od ręki”
 • szybkość i prostota montażu
 • swobodna regulacja konstrukcji szkieletowej.

 

Rekomendacja Klienta

"Kiedy przyszedł czas na wykonanie pomostu technicznego w hali nowo budowanego Centrum Badawczo-Rozwojowego, mieliśmy niemały problem: był wstępny projekt, jak powinien pomost wyglądać, ale czas potrzebny na spawanie, malowanie i logistyka związana z przywiezieniem wszelkich elementów na plac budowy były nie do zaakceptowania. Dodatkowo cała brygada pracująca przy montażu konstrukcji hali była mocno obciążona pracą,
więc szukaliśmy innego rozwiązania.

W idealnym momencie skontaktowała się z nami firma Sikla Polska, która po otrzymaniu wstępnych wytycznych, stworzyła na szybko projekt oraz kosztorys a także przedstawiła materiały z jakich będzie całość zbudowana.

Początkowa reakcja na cenę - drogo.

Bierzemy kalkulator w rękę. Po analizie kosztów związanych z wykonaniem pomostu spawanego, wynajmu dźwiga oraz ilości ludzi potrzebnych do montażu, dochodzimy do wniosku że technologia siFramo tylko wydaje się droższa.

Wchodzimy w to!

Wszelkie materiały do zmontowania ponad 40-metrowego pomostu mieliśmy za 2 dni na budowie a do jego montażu wystarczyły 3 osoby - i to bez dźwigu!

Po drodze okazało się, że wejście na pomost kolidowałoby z belkami konstrukcji dachu (realia prac budowlanych) - przy pomoście spawanym duży problem, przy pomoście z SiFramo wystarczy inaczej skręcić belki i po sprawie :)

Andrzej z Sikla, który był naszym opiekunem projektu, czuwał nad poprawnością wykonania i zawsze sprawnie odpowiadał na nasze pytania, za co wielki plus dla niego. Szybkość, prostota, elastyczność wykonania - prawdziwe zalety tego systemu"

Rafał Łuków
Specjalista ds. produktu Maxammon
logo_barbatus

 

 

Andrzej Ostrowski

napisany przez Andrzej Ostrowski

Regionalny Kierownik Sprzedaży tel. +48 608 497 419

andrzej.ostrowski@sikla.com

komentarze
0