Konstrukcja pod układ paneli solarnych

System szynowy Pressix CC ponownie w akcji 💪 i kolejny raz zaskakuje monterów 😉

Jak zauważyliście na naszym blogu wiele tematów poświęcamy produktom oraz ich zastosowaniom. Każdy projekt jest dla nas tak samo ważny i do każdego dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli zadowoleni.

Bardzo chcielibyśmy opisać każdy z nich, ale obawiamy się, że nie starczyłoby nam czasu na bieżącą pracę i spotkania😉, dlatego na naszym blogu wybieramy projekty, które są ciekawe pod względem technicznym, a rozwiązania które zaproponowaliśmy są innowacyjne, wszechstronne, a przede wszystkim oszczędzające czas naszych partnerów. 

Co było ciekawego w tym projekcie?

mocowania pod fotowoltaikę

Wyzwaniem było zakotwienie konstrukcji do blachy trapezowej. W naszej ofercie nie mamy dedykowanego systemu pod panele solarne, ale za to mamy system szynowy pressix CC, który już nie raz udowodnił swoją wszechtstronność przy konstrukcjach pod ogniwa fotowoltaiczne oraz przy projektach nietypowych rozwiązań

Musieliśmy tak przystąpić do tego projektu, aby:

  1. rozłożyć obciążenie i zapewnić dobrą izloację dachu.
  2. wymyślić sposób kotwienia się do dachu oraz mocowania paneli solarnych, aby zapewnić szczelność, tak by dekarze mogli odpowiednio zaizolować połączenie.

 

Do tematu projektu podeszliśmy na dwa etapy: 

Najpierw wymyśliliśmy mocowanie do blachy trapezowej z przejściem przez izolację i membranę i dopiero na tych podstawach zostały zaprojektowane podkonstrukcje pod panele solarne z odpowiednim kątem nachylenia.

Do mocowania do dachu zastosowaliśmy system szynowy Pressix CC – kołek przechylny, łapę HK, i element specjalny - słupek zamknięty.

mocowania pod fotowoltaikęProjekt techniczny elementu specjalnego wykonanego na specjalne zamówienie dla naszego Klienta na potrzeby projektu. Więcej o elementach specjalnych w Sikla Polska znajduje się w naszym artykule
"Elementy pozakatalogowe w Sikla Polska"

 

Szyną kotwiliśmy się do blachy za pomocą kołka przechylnego KD i łapy dociskowej HK, od szyny w górę przez izolację wychodziliśmy słupkiem zamkniętym 40x40x3 wysokość 250 mm 

Podkonstrukcje do fotowoltaiki

Korzyści dla naszego Klienta:

Korzystając z naszych usług Klient:

  1. Zaoszczędził mnóstwo czasu od opracowania projektu do realizacji na budowie – 7 dni roboczych!
  2. Element specjalny – ze strony naszej Firmy błyskawiczny projekt i zamówienie elementu specjalnego na potrzeby tego projektu
  3. Możliwość dopasowania wymiarów bezpośrednio na budowie
  4. projekt techniczny przygotowany przez zespół profesjonalnych inżynierów w Dziale Technicznym Sikla 

 

Ten projekt to kolejny dowód na elastyczność systemu Pressix CC w konstrukcjach przestrzennych. Znajduje on zastosowanie nie tylko w mocowaniach instalacji, podkonstrukcjach pod urządzenia na dachu, ale także możemy wykorzystać go pod taras, regały oraz konstrukcje fotowoltaiczne.

Ponadto, w ramach współpracy Klient otrzymał: 

  • materiały bezpośrednio na miejsce budowy (transport od Sikla)
  • szybką realizację od dostarczenia projektu do montażu

    konstrukcje pod panele solarneKonstrukcja wykonana w ocynku HCP C4 co zapewni użytkowanie bezobsługowe na długie lata.

 

To kolejna realizacja w której ekipa monterów mimo nieznajomości naszego systemu poradziła sobie z nim w sposób intuicyjny. Koordynator robót na podstawie kart katalogowych naszych produktów i projektu poradził sobie z montażem na medal, dzięki temu nie było konieczności osobistego kontaktu - a jedynie wystarczyły materiały, które podesłaliśmy za co chciałbym bardzo pochwalić ekipę generalnego wykonawcy (w szczególności doskonały kontakt z Kierownikiem Kontraktu) oraz podwykonawców których zatrudnili, ponieważ poradzili sobie z montażem pressix CC szybko, sprawnie i bez zbędnych komplikacji.

 

Rafał Zachwieja, Regionalny Kierownik Sprzedaży

 

 

 

 

Rafał Zachwieja

napisany przez Rafał Zachwieja

Regionalny Kierownik Sprzedaży, woj. zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, tel: +48 519 580 533

rafal.zachwieja@sikla.com

komentarze
0