Systemy mocujące Sikla na inwestycji SK Innovation

Na terenie Dąbrowy Górniczej powstaje zakład produkcyjny SK Hi-Tech battery materials Poland, który jest spółką należącą do koreańskiego koncernu SK Innovation.

Na blisko 40 ha mają powstać 4 fabryki, które będą największym zakładem tego koncernu na świecie, a jego działalność skupi się na produkcji separatorów do baterii litowo-jonowych – kluczowego składnika akumulatorów w samochodach elektrycznych. Prognozuje się, że Zakład 1 rozpocznie produkcje w trzecim kwartale 2021, a Zakład 2 w pierwszym kwartale 2023 roku. W tym roku (2021) rozpocznie się budowa Zakładów 3 i 4, w których rozpoczęcie produkcji planowane jest do końca 2023 roku.

Separatory to podstawowe materiały, które w bezpośredni sposób wpływają na bezpieczeństwo i wydajność akumulatorów litowo-jonowych w autach elektrycznych.

Zastosowanie systemu montażowego siFramo 

Firma Sikla Polska obsługuje tą inwestycje dla wielu Firm Wykonawczych (w tym również Firmę Shinsung Engineering CO., LTD. Oddział w Polsce). Łącznie dostarczyliśmy do wszystkich projektów na tą budowę 13 320 metrów profili nośnych TP 80, 100 i 100/160. Zamontowanych zostało 4 676 sztuk Adapterów czołowych STA F 80, 100 i 160, 4 707 sztuk elementów bazowych LA, LC, LD, blisko 10 000 sztuk kątowników FW, CW i WD oraz 2 138 sztuk chwytów WBD F 80, 100 i 160. Do wszystkich projektów użyto 135 200 sztuk wkrętów kształtowych FLS F.

Sikla Polska podczas obsługi I etapu inwestycji zrealizowała 36 zadań o różnym stopniu skomplikowania w zakresie zaprojektowania konstrukcji i dostaw materiałów. Projekty obejmowały konstrukcje sufitów podwieszanych, podkonstrukcje pod instalacje technologiczne, konstrukcje wolnostojące pod kanały spalinowe, kanały oddymiające, czy też przęsła konstrukcyjne powtarzalne pod instalacje chłodu, pary, kondensatu i skroplin na potrzeby obsługi wszystkich maszynowni na zakładzie.

Konstrukcje wsporcze dla instalacji wody lodowej i pary

Konstrukcje wsporcze dla instalacji wody lodowej i pary mocowane do posadzki

Produkty Sikla, a w szczególności system montażowy siFramo wykazał wiele korzyści na tej inwestycji, wśród których wymienić można m.in.:

  • wielofunkcyjność,
  • intuicyjny charakter,
  • szybki i nieskomplikowany montaż
  • oraz fakt, że wszelkie zmiany mogą być wykonywane bezpośrednio na miejscu budowy.

 

Profesjonalna współpraca między naszą Firmą a koreańską kadrą menedżerską oraz pracownikami polskiego oddziału Firmy Shinsung Engineeting CO., LTD. zarówno na płaszczyźnie technicznej jak i projektowej, zaowocowała tym, że Sikla Polska jest jednym z głównych dostawców zamocowań na tej inwestycji.

Dla Firmy Shinsung Engineering CO., LTD. Oddział w Polsce zrealizowaliśmy m.in. następujące projekty: konstrukcje estakad zewnętrznych pod kanały, mocowania instalacji wewnętrznych pary, kondensatu oraz wody lodowej, konstrukcje nośne sufitu podwieszanego i mocowania kanałów wentylacyjnych.

Konstrukcje wsporcze dla instalacji wody lodowej i pary mocowane do szyn kotwiących

Konstrukcje wsporcze dla instalacji wody lodowej i pary mocowane do szyn kotwiących

Realizowane przez nas projekty były bardzo zróżnicowane i nierzadko wymagające. Duże średnice, wysokie temperatury instalacji oraz skomplikowane sytuacje montażowe podyktowane m.in. dużą rozpiętością elementów konstrukcyjnych obiektu lub wysokim zagęszczeniem instalacji, to tylko niektóre z wyzwań, którym musieliśmy sprostać. Pozwoliło nam to wykorzystać wszechstronność i jakość systemu siFramo, zarówno jako bezpośredniego mocowania instalacji, jak i wielkogabarytowych konstrukcji takich jak estakady czy konstrukcje podwieszeń stropów, pełniących główną funkcję nośną dla projektów wielu branż.


„W naszym zawodzie czas i wysoka jakość produktów mają kluczowe znaczenie. Często to co realizujemy jest na wczoraj. Firmę Sikla Polska cenimy za pełen profesjonalizm na każdym etapie realizacji począwszy od opracowań technicznych, bogatej wiedzy doświadczonych inżynierów po dostępność towarów, szybki transport na budowę oraz wysoką jakość produktów. siFramo w tym przypadku sprawdziło się idealnie – jego główną zaletą jest szybkość i prostota montażu. Wszelkie zmiany mogły być dokonywane na placu budowy, co nie byłoby możliwe w przypadku konstrukcji spawanych, a montaż siFramo okazał się kilkukrotnie szybszy niż innych konstrukcji dostępnych na rynku. Podsumowując – szybkość, prostota i pełen profesjonalizm!”

                                                                                                                                           Shinsung Engineering Oddział w Polsce

 

Część artykułu pochodzi z najnowszego wydania Magazynu Sikla 2021/22, w którym przeczytać możecie o m.in.:

  • Nowościach Sikla
  • Kolejnej generacji przedsiębiorców Sikla
  • Systemie HCP
  • Narzędziach do planowania SiCAD4S3D
  • Cyfrowym przewodniku po punktach stałych

 

magazyn sikla polska

Pobierz

 

 

 

 

Sikla Polska

napisany przez Sikla Polska

biuro@sikla.pl

komentarze
0