Partner na którym możesz polegać I Wszystko o konstrukcjach i mocowaniach

Zastosowanie systemu Pressix CC pod ogniwa fotowoltaiczne

Autor: Rafał Zachwieja | 19 stycznia 2021

Przedstawiamy Wam nasz kolejny projekt z wykorzystaniem systemu szynowego Pressix CC. Projekt realizowany przy współpracy ze Stilo Energy – firmą dostarczającą klientom inteligentne instalacje fotowoltaiczne z zastosowaniem innowacyjnej technologii mikrofalowników, podnoszącej efektywność instalacji nawet o kilkanaście procent w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Mieliśmy okazję sprawdzić nasze produkty w projekcie instalacji fotowoltaicznej, który na pierwszy rzut oka wydawał się nieskomplikowany, a okazał się nie lada wyzwaniem. Dlaczego? Przeczytacie w dalszej części artykułu.

Konstukcja wsporcza pod ogniwa fotowoltaiczne / Podstawa SHB HCP

Wyzwanie:

Wyzwaniem w tym projekcie okazał się:

  • wielospadowy dach, którego konstrukcja wsporcza rozmieszczona była co ok 5 metrów.
  • miejsce wykonania projektu - market budowlany, który w trakcie montażu był czynny dla klientów
  • fakt, że właściciel obiektu pragnął zamocowań ogniw do konstrukcji wsporczej dachu, co było problematyczne z uwagi na fakt iż: sklep był prosperujący i zatowarowany, a sufit podwieszony. 

Łączyło by się to z dodatkowymi kosztami (postoju działalności, zatrudnienia dodatkowych wykonawców usługi, a konstrukcja dachu wymagałaby specjalnego wzmocnienia)

System mocujący ogniw fotowoltaicznych

Rozwiązanie:

I tu do akcji wkracza nasz Regionalny Kierownik Sprzedaży 😉

Metody mocowania, które są standardowymi rozwiązaniami w fotowoltaice nie nadawały się do stworzenia konstrukcji wsporczych w tym konkretnym przypadku.

Zaproponowaliśmy, aby kontrukcja powstała na dachu tj.  stopy dachowe typu big foot rozstawić w miejscach, gdzie przebiega konstrukcja wsporcza dachu tak aby, nie osłabiać nośności dachu i tym samym zachować bezpieczeństwo wytrzymałości dachu.

W projekcie uwzględniono również prośbę wykonawców, aby konstrukcja była maksymalnie nisko nad dachem i w tym przypadku wyniosła 25 cm ( z uwzględnieniem 5 cm na swobodną regulację).

Efekt końcowy montażu systemów mocujących Sikla pod ogniwa fotowoltaiczne

Korzyści zastosowania systemów wsporczych Sikla:

  • projekt z obliczeniami statycznymi wykonany przez profesjonalny zespół inżynierów w Dziale Technicznym
  • montaż – zaledwie 2 dni robocze
  • szybkość rozwiązania trudności jaką stanowiła konstrukcja wsporczą dachu
  • stała i profesjonalna opieka Regionalnego Kierownika Sprzedaży na budowie, który był do dyspozycji Wykonawcy oraz Monterów w razie jakichkolwiek utrudnień z montażem
  • dostępność produktów Sikla „od ręki”
  • przeszkolenie ekipy montażowej bezpośrednio na budowie z Systemu Szynowego Pressix CC
  • dostawa produktów Sikla na teren budowy
  • szybkość i prostota montażu
  • swobodna regulacja konstrukcji szkieletowej
  • minimalny nakład narzędzi

System szynowy Pressix CC i jego zastosowanie pod ogniwa fotowoltaiczne

W projekcie wykorzystano:

 

 

„Nie często realizuję projekty pod fotowoltaikę, a system szynowy od Sikla zaskakuje mnie przy każdym realizowanym projekcie. W tym przypadku było bardzo podobnie. Pressix CC zaskoczył pozytywnie także monterów, dla których montaż jak sami stwierdzili okazał się bardzo szybki i intuicyjny. Ponadto Pressix CC stale ewoluuje, a gama produktów poprawiających jakość pracy i szybkość montażu jest na bieżąco udoskonalana o nowe produkty jak np. nowy asortyment łączników kątowych EV CC 41-1, które są dla mnie dowodem elastyczności tego systemu oraz Naszej Firmy, która wychodzi na wprost oczekiwaniom naszych klientów”.

 

Rafał Zachwieja, Regionalny Kierownik Sprzedaży

 

 

 

"Współpracę z firmą Sikla wspominamy bardzo dobrze. Profesjonale podejście, świetne przygotowanie i system montażowy, który okazał się być strzałem w dziesiątkę przy okazji tak trudnej instalacji. Wszystko to sprawiło, że udało nam się spełnić oczekiwania klienta i zrealizować zlecenie na instalację fotowoltaiczną, która generuje czystą energię dla przedsiębiorstwa obniżając jednocześnie jego koszty".

Krzysztof Koronkiewicz, Dyrektor Sprzedaży B2B

Zainteresował Cię nasz artykuł? Szukasz wsparcia technicznego?.
Zrealizujemy też Twój projekt !