siFramo dla początkujących

System siFramo to system stalowych profili budowlanych wykorzystywanych przy konstrukcjach wsporczych m.in.: mocowań instalacji tryskaczowych, podpór dachowych, zamocowań rurociągów, mocowań instalacji przeciwpożarowych - wszędzie tam gdzie tradycyjne szyny montażowe są niewystarczające.

profil nośny siFramo

Od pojedynczych profili szynowych wyróżnia go przede wszystkim kilkukrotnie większa wytrzymałość na ścinanie oraz skręcanie, co sprawia że pojedynczy profil może przenieść o wiele większy ciężar spełniając wymagania stawiane dzisiaj konstrukcjom stalowym zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi normami.

konstrukcja siFramo

Dodatkową gwarancją  prostoty montażu i stabilności konstrukcji jest fakt, że każdy jego  element jest projektowany
i produkowany tylko i wyłącznie z myślą o naszym autorskim systemie. To sprawia, że możemy zagwarantować najwyższa jakość.  Najlepszą analogią do tej sytuacji jest Windows oraz Apple. Windows to system operacyjny pisany pod każdy komputer na świecie przez co ciężko przewidzieć jak się zachowa na danym sprzęcie natomiast Apple tworzy system operacyjny dedykowany specjalnie pod swoje urządzenia przez co zawsze działają idealnie niezależnie od parametrów.

Można powiedzieć że Sikla dla konstrukcji stalowych jest tym czym Apple dla rynku IT- innowacyjne pomysły prowadzące do prostych rozwiązań na potrzeby wszystkich klientów.

Nasz system jest rewolucyjny głównie ze względu na fakt, że udało nam się stworzyć bardziej wytrzymałe konstrukcje wsporcze, jednocześnie skracając czas montażu oraz wykorzystując możliwie jak najmniejszą ilość elementów. Tworzenie konstrukcji w systemie siFramo jest bardzo intuicyjne i pozwala monterom na zaoszczędzenie cennego czasu i energii. Zbudowanie konstrukcji z siFramo jest tak szybkie, proste i przyjemne że bardzo często potrafi nawet zainspirować każdą osobę z pomysłem oraz naładowaną wkrętarką – czego efektem jest rosnąca ilość rzeźb z siFramo na świecie.

    profil nośny siFramo profil nośny siFramo

siFramo motocykl    fotel siFramo

Nietypowe realizacje z siFramo 

Prostota systemu sprawia również,że systemy zamocowań Sikla bardzo łatwo można dostosować do sytuacji na budowie  w przypadku dynamicznej zmiany koncepcji. To sprawia, że nasi klienci bardzo chętnie wracają do  budowania z naszego systemu. Jeśli udało nam się zachować kilka metrów profili montażowych z poprzedniej realizacji to wystarczy że domówimy odpowiednie elementy i możemy wykorzystać je na następnej inwestycji. Wystarczy że domówimy uchwyt WBD + kotwy AN BZ plus możemy już go wykorzystać jako konstrukcje pod agregat przy ścianie zewnętrznej.

podest techniczny

konstrukcje wsporcze rur

Zastosowanie siFramo 

Nasi przedstawiciele bardzo chętnie spotkają się z Państwem na budowie, aby pokazać wam możliwości siFramo. Będziecie Państwo zaskoczeni jak łatwo można stworzyć konstrukcje z naszego systemu nawet osobom które montują konstrukcje wsporczą po raz pierwszy w życiu. Ponadto, należy dodać, że profil siFramo występuje w wariantach 80, 100 oraz 160. W zależności od tego z jak dużym obciążeniem mamy do czynienia i w jakiej rozpiętości, możemy użyć odpowiedniego profilu. 

Nasz dział projektowy  bardzo chętnie pomoże Państwu dobrać rozmiar profilu oraz osprzęt odpowiadający potrzebom inwestycji. System siFramo sprawdzi się na wszystkich możliwych rodzajach stabilnych powierzchni – zarówno pionowych jak i poziomych. Profile w połączeniu z innymi elementami mogą być kotwione, stawiane lub mocowane do innych konstrukcji stalowych. Nasi klienci stosowali nasze profile zarówno do mocowania instalacji przeciwpożarowych, instalacji tryskaczowych, mocowania instalacji technologicznych  lokalach handlowo usługowych jak i w obiektach przemysłowych w wielu krajach całego świata.

Szczególnym wyrożnikiem naszego systemu jest jego powierzchnia – każdy element jest ocynkowany ogniowo aby chronić go przed działaniem korozji.

Nasze systemy mocujące pozwolą zaoszczędzić czas i zredukować koszty na każdej inwestycji!

Szukasz nowych rozwiązań? 

Skontaktuj się z Przedstawicielem Sikla   w Twoim regionie

Zobacz wszystkie rozwiązania i produkty systemu siFramo

siFramo  e-katalog

 

 

 

 

Marek Narkiewicz

napisany przez Marek Narkiewicz

Inżynier Projektu, Dział Wsparcia Technicznego

marek.narkiewicz@sikla.com

komentarze
0