Oszczędzaj czas dzięki usłudze premontażu

W dobie panującego kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią codiv-19, nasza oferta nabrała szczególnego znaczenia.

Czym jest premontaż?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów Sikla Polska uruchomiła usługę premontażu. Premontaż to inaczej montaż wstępny lub częściowy. Usługa, którą oferujemy to doskonałe rozwiązanie dla Firm, które chcą zaoszczędzić czas, czy też mają ograniczenia w zasobach ludzkich. 

Przygotowujemy systemy zamocowań dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, z możliwością zastosowania w branży instalacyjnej jak i przemysłowej. Nasze systemy wykorzystywane są m.in. do mocowań instalacji przeciwpożarowych (instalacji tryskaczowych, instalacji hydrantowych) instalacji technologicznych, a także do mocowań innych rurociągów. Użycie wstępnie zmontowanych konstrukcji zmniejsza nakład pracy na miejscu budowy, a co za tym idzie, skraca czas trwania montażu, redukując koszty powstające w terenie. Proponowany przez naszą firmę montaż wstępny elementów Sikla, daje możliwość tworzenia na Państwa bezpośrednie zamówienie indywidualnych rozwiązań, dostosowanych do wymagań konkretnego, realizowanego przez Państwa projektu.

W ramach tej usługi, wykonujemy cięcie i skręcanie konstrukcji według wcześniej przygotowanego i zaakceptowanego opracowania.

Nasi technicy opracowują modele 3D, sprawdzają brak wystąpienia kolizji. Na jego podstawie przygotowują rysunki 2D z wymiarami i listami elementów.

Na podstawie rysunków, nasi specjaliści docinają elementy (szyny montażowe, profile nośne, pręty i rury gwintowane itp.), następnie skręcają je, pilnując przy tym poprawności wymiarów oraz momentów dokręcających dla wszystkich elementów.

konstrukcje siFramo

premontażKonstrukcja pod instalacje sanitarne oraz koryta elektryczne dostarczona na miejsce montażu

Na przykładzie wykorzystano:


Przygotowane zamocowania i konstrukcje wsporcze są odpowiednio opisywane i transportowane na budowę. Pakowanie następuje zgodnie z ustaloną z klientem kolejnością montażu. Dzięki takiemu podejściu, wykonawca pobiera kolejne materiały z palety i montuje je bezpośrednio do konstrukcji budynku.

Wstępnie zmontowane moduły systemowe stanowią niezwykły potencjał oszczędnościowy i są niezbędnym elementem szybkiego montażu instalacji.

Zalety systemów premontowanych:

  • uproszczone projektowanie
  • zmniejszony wysiłek związany z planowaniem
  • skrócony czas montażu
  • krótszy czas trwania budowy
  • wydajniejsze wykorzystanie personelu
  • łatwa wycena
  • gwarancja jakości – dzięki montażowi dokonanemu przez wykwalifikowanych pracowników Firmy Sikla
  • dostawa gotowych systemów w wyznaczonym przez klienta terminie
  • niezmienna, wysoka jakość zmontowanych systemów skręcanych
  • brak odpadów

konstrukcja siFramoZamontowana konstrukcja

Po montażu konstrukcji, następuje montaż instalacji. Wszystkie obejmy są już przygotowane do mocowania. 


zamocowane instalacje

Zamocowane instalacje

 

Dzięki usłudze montażu częściowego (premontażu) czas spędzony na budowie skraca się pięciokrotnie, a dokładność wykonania rośnie

                                                                               Grzegorz Krzywicki, inżynier projektu

Skontaktuj się z naszym działem wsparcia technicznego

 

 

Grzegorz Krzywicki

napisany przez Grzegorz Krzywicki

Inżynier Projektu, Dział Wsparcia Technicznego

grzegorz.krzywicki@sikla.com

komentarze
0