Narzędzia projektowe wspomagające planowanie w SIKLA Polska

SIKLA Polska prezentuje proste, inteligentne i zapewniające wysoką jakość narzędzia planowania przyspieszające proces planowania inwestycji z rodziny SiCAD.

Narzędzia projektowe współpracują z predefiniowanymi zespołami elementów, tzw. bazami elementów SIKLA. Dzięki zaledwie kilku ruchom nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje mogą być umieszczone bezpośrednio w modelu 3D. Pobieranie danych z modelu do generowania rysunków, w tym raportu MTO i list materiałowych, następuje w trybie częściowo zautomatyzowanym.

SiCAD 4 S3D

Świat planowania 3D firmy Intergraph (Heksagon) Smart3D oferuje biblioteki komponentów wszystkich elementów zamocowań instalacji, jak również elementy projektowe systemu siFramo lub systemów nośnych Simotec. Projektowanie specjalnych podpór może odbywać się zarówno poprzez rozmieszczenie części katalogowych, ale również poprzez typowe podpory. Narzędzie pozwala na generowanie zautomatyzowanych rysunków montażowych z zestawieniem elementów SIKLA.

SiCAD 4 S3D

Przykładowy wydruk z SiCAD 4 S3D


SiCAD 4 PDS

W oparciu o system Plant Design System firmy Intergraph (Heksagon), specjalna wtyczka umożliwia projektowanie zamocowań i konstrukcji opartych na wszystkich rozwiązaniach systemowych Sikla oraz na istniejących konstrukcjach stalowych. Do planowania podpór dostępna jest wtyczka dla użytkowników SUcad+. Rysunki płaskie z zestawieniami materiałowym również są generowane automatycznie.

SiCAD 4 PDSInterfejs i wydruk aplikacji SiCAD 4 PDS


SiCAD 4 PDMS / SiCAD 4 E3D

Dla oprogramowania do planowania PDMS i E3D firmy AVEVA GmbH dostępny jest interfejs Sikla SiCAD4PDMS / E3D. Wszystkie produkty z sektora przemysłowego są dostępne dla użytkowników. Za pomocą modułu PDMS "Draft" można półautomatycznie utworzyć rysunek montażowy uchwytu Sikla. Listy materiałów są automatycznie przenoszone do programu Excel.

siCAD 4 PDMS / SiCAD 4 E3DInterfejs dwóch narzędzi programowych PDMS (po lewej) i E3D (po prawej)


SiCAD 4 AutoCAD

Dzięki Bibliotece CAD Sikla cały nasz asortyment produktów jest dostępny dla Państwa jako niezależne bloki elementów 2D i 3D. Niezależność oznacza, że dane mogą być przenoszone do dowolnego systemu CAD. Dzięki systemowi CAD i Bibliotece CAD Sikla można korzystać z produktów Sikla podczas projektowania w dowolnym oprogramowaniu z rodziny Autodesk i Bentlei.

SiCAD 4 AutoCADKorzystanie z biblioteki elementów Sikla w programie AutoCAD


SiCAD 4 Revit

Program Autodesk Revit SiCAD 4 Revit jest skierowany do specjalistycznego projektanta technicznych usług budowlanych i technologii zamocowań. W środowisku planistycznym Revit, projekty Sikla mogą być skutecznie konfigurowane i umieszczane w odpowiednim miejscu w budynku. Rysunki montażowe i wyciągi materiałowe (MTO) mogą być eksportowane i wykorzystywane do składania zamówień.  Poziom grafiki (LoG) jest wyświetlany tak szczegółowo, jak jest to konieczne. Przedstawienia z otworami i śrubami są wymagane tylko w wyjątkowych przypadkach (np. w przypadku foto realistycznych wizualizacji lub filmów wideo). Poziom informacji (LoI) jest wzbogacony o wszystkie niezbędne informacje alfanumeryczne wymagane do danego planowania.

SiCAD 4 RevitSiCAD 4 Revit - Widok interfejsu użytkownika


SiPlan

Dzięki narzędziu planistycznemu S4C (SiPlan dla klienta) nasi klienci od prawie 10 lat z powodzeniem korzystają z niestandardowej wersji naszego centralnego oprogramowania do planowania inżynierii - aplikacji SiPlan i tworzą własne weryfikacje statyczne dla konstrukcji poziomych w zakresie TGA. Obliczenia są przeprowadzane z uwzględnieniem częściowych współczynników bezpieczeństwa zgodnie z normą EC 3 (DIN EN 1993).

SiPlanInterfejs oprogramowania SiPlan


RSTAB 8

RSTAB 8 jest profesjonalnym programem do analizy konstrukcyjnej, który wraz z odpowiednimi modułami dodatkowymi umożliwia wymagane obliczenia w stanie granicznym nośności i użytkowalności dla różnych sytuacji obliczeniowych, włącznie z trzęsieniami ziemi. Dzięki temu w systemie SiFramo można spełnić wymagania normy EN 1090, jak również Eurokodów dla konstrukcji nośnych.

RSTABInterfejs oprogramowania RSTAB


Program do projektowania kotew Sikla

Program do projektowania kotew Sikla jest sprawdzonym programem do obliczania punktów kotwiących i oferuje przyjazne dla użytkownika rozwiązania z przejrzystymi funkcjami wprowadzania danych i intuicyjnym interfejsem użytkownika. Jest on zaprojektowany zgodnie z Europejską Oceną Techniczną Kotew, jak również z europejskimi metodami projektowania ETAG i Raportami Technicznymi.

Interfejs do obliczania wytrzymałości kotewInterfejs programowy programu do obliczania wytrzymałości kotew

 

Bezpłatna baza modeli BIM  dla naszych klientów 

 

Artur Kozera

napisany przez Artur Kozera

artur.kozera@sikla.com

komentarze
0