Mocowania rurociągów przemysłowych

Kolejna odsłona zastosowania systemu montażowego siFramo do mocowania instalacji technologicznych, w tym instalacji gazu w Elektrociepłowni.

Mocowania rurociągów Sikla 

Prawidłowo dobrane i zamontowane mocowania rurociągów różnego typu instalacji mają bardzo ważne znaczenie w funkcjonowaniu całego układu. Oferowane przez nas mocowania wykorzystywane do konstrukcji wspierających rurociągi zapewniają stabilność, gwarancję jakości oraz bezpieczeństwo. Mocowania Sikla wyróżnia prosty i intuicyjny montaż. Nasi specjaliści pomagają dobrać rozwiązania dopasowane dla konkretnego projektu, wytycznych oraz obciążeń. Rozwiązania "szyte na miarę" w postaci uchwytów, obejm, podpór i elementów konstrukcyjnych pozwala na stworzenie stabilnego podparcia dla różnego rodzaju instalacji. 

Poniższy projekt realizowany był dla Firmy TAPI Przedsiębiorstwo Instalacyjne Sp. z o.o. z Gdańska - zajmującej się kompleksowym wykonawstwem instalacji technologicznych, przemysłowych w branży sanitarnej, w tym ciepła technologicznego, wody lodowej, sprężonego powietrza oraz gazów technicznych i medycznych. Połączyliśmy w nim asortyment z katalogu Siconnect - który oferuje  elementy mocujące do wszelkiego typu instalacji oraz Simotec - oferującego kompleksowe rozwiązania dla przemysłu. 

Produkty Sikla zastosowaliśmy do mocowania instalacji ciepła i chłodu technologicznego oraz instalacji gazu. 

W projekcie wykorzystaliśmy profile siFramo oraz elementy bazowe Sikla, których w asortymencie możemy rozróżnić 4 rodzaje:

Nazwa elementu bazowego opis 
Element bazowy LA HV

Element bazowy z regulacją wysokości i jedną obejmą. Zakres średnic od DN15 do DN150.

Jak wszystkie elementy bazowe Sikla zalecany jest do montażu na dźwigarach stalowych o min. szerokość stopy dźwigara 80 mm.

Element bazowy LC HV

Element bazowy z regulacją wysokości i dwiema obejmami. Zakres średnic od DN15 do DN300.

Jak wszystkie elementy bazowe Sikla wyposażony w płytę ślizgową zmniejszającą współczynnik tarcia.

Element bazowy LD HV

 

Element bazowy z regulacją wysokości i dwiema obejmami, na dwóch podstawach. Zakres średnic od DN200 do DN600.

Jak wszystkie elementy bazowe Sikla pozwala w łatwy sposób stworzyć zamocowania ślizgowe i stałe.

Element bazowy LK HV

Element bazowy z regulacją wysokości, z wkładką izolacyjną PUR. Zakres średnic od DN25 do DN300.

Jak wszystkie elementy bazowe Sikla można zastosować jako zamocowanie stojące i wiszące, oraz do prowadzenia pionów instalacji.

Więcej informacji na temat elementów bazowych Sikla znajdziecie w artykule "Elementy bazowe - cicha rewolucja" bądź pobierając dostępne dwa e-booki "Elementy bazowe cicha rewolucja"

Zastosowanie systemów mocujących Sikla w praktyce 

Do konstrukcji stalowej mocowaliśmy się za pomocą klamry szynowej SB. Stosuje się ją jako element łączący do obustronnego mocowania trawersów na stalowych dźwigarach. Mocowanie jest możliwe niezależnie od rozkładu otworów w szynie.  Zastosowanie w tym projekcie znalazły także kotwy pierścieniowe PSRE, które mają przeznaczenie do montażu przepustowego i wtykowego w obszarach występowania dużych sił ciągu. Używana do montażu rurociągów, szyn montażowych, konsoli itp. do podłoża betonowego. Stosuje się ją w pomieszczeniach zamkniętych za wyjątkiem pomieszczeń o dużej wilgotności.

 

Elementy bazowe wykorzystaliśmy zarówno do punktów ślizgowych oraz punktów stałych. W celu podwieszenia instalacji gazu wykorzystaliśmy zawiesia cięgnowe

Mocowania instalacji gazu - galeria zdjęć

Element bazowy LA HV do punktu stałego, mocowania rurociągów przemysłowych Mocowanie do ściany, mocowania rurociągów przemysłowych
Element bazowy LA HV do punktu stałego. Kotwienie do ściany za pomocą uchwytu WBD 

 

Mocowania rurociągów przemysłowych  mocowania rurociągów przemysłowych, mocowania instalacji technologicznych, mocowania instalacji gazu
Element bazowy LC HV do punktu stałego, przyłączenie do konstrukcji stalowej za pomocą klamry szynowej SB

 

mocowanie do konstrukcji stalowej, mocowania rurociągów przemysłowych

Wykorzystanie stopy WBD i łap mocujących SP 5P do przyłączenia się do konstrukcji stalowej.
Do powieszenia rurociągu wykorzystaliśmy zawiesia cięgnowe

mocowanie zawiesi cięgnowych do podwieszenia rurociągu

Wykorzystanie zawiesi cięgnowych do podwieszenia rurociągu

mocowania rurociągów przemysłowych, mocowania instalacji technologicznych, mocowania instalacji gazuWykorzystanie podpory LD HV do punktu stałego.

 

Opracowanie techniczne projektów: Dział Przemysłowy oraz Dział Siconnect

 

Bardzo się cieszymy ze współpracy z firmą TAPI na tak dużej inwestycji o charakterze przemysłowym. siFramo oraz asortyment Sikla był firmie znany ze wcześniejszych realizacji, niemniej jednak łatwość i szybkość montażu, estetyka wyglądu, ponownie zaskoczyły naszych klientów.
Podczas tej realizacji Firma TAPI wykazała się profesjonalnym podejściem w zakresie koordynacji zamówień oraz komunikacji.   Mam nadzieje, że nasza realizacja i wzorowa współpraca zaowocuje kolejnymi ciekawymi projektami.   

Dziękujemy i polecamy się do kolejnych realizacji. 

Rafał Zachwieja 
(Kierownik Działu Sprzedaży Regionalnej)

 

Na szczególną uwagę zasługuje wysoka jakość wykonanych prac montażowych, wynikająca z wiedzy technicznej, doświadczenia oraz dobrej organizacji robót zapewnianej przez cały zespół Firmy TAPI. 
Prace były prowadzone na budowie przy bezpośrednim i profesjonalnym nadzorze kadry technicznej TAPI - Majstrów Marka Ciskowskiego i Piotra Daleckiego. 
Firma TAPI wyznaje takie same wartości co Sikla związane z transparentnością, zaangażowaniem oraz dotrzymywaniem terminów, co w tym przypadku przełożyło się na utrzymanie harmonogramu budowy. 

Wszystkie te czynniki spowodowały, że mamy nadzieję na kolejne wspólne realizacje
zarówno w dziale przemysłowym jak i instalacyjnym

 

Tomasz Suszczyński

(Product Manager Sektor Przemysłowy Region Północ)


 

Potwierdzam profesjonalne podejście w realizacji zadania przez firmę Sikla.
Dobrze przygotowany projekt, bezbłędna logistyka dostaw oraz właściwie wybrany system mocowań wpłynęły na rzeczywiste zmniejszenie nakładów na wykonanie instalacji dla klienta końcowego

Michał Tkaczyk
Członek Zarządu
TAPI logo 2.0 finall

 


 

Szukasz podobnych rozwiązań,  a może czegoś zupełnie innego?

W Sikla Polska dobierzemy system zamocowań idealny do Twojej sytuacji montażowej.

 

Skontaktuj się z Przedstawicielem SIKLA w Twoim regionie 

 

Rafał Zachwieja

napisany przez Rafał Zachwieja

Manager ds. Wsparcia Sprzedaży, tel: +48 519 580 533

rafal.zachwieja@sikla.com

komentarze
0