Konstrukcje i podkonstrukcje zamocowań instalacji wodnych, wentylacji, koryt kablowych i kanałów spalin na budowie SK Innovation

SIKLA jest wiodącym producentem podkonstrukcji i zamocowań systemowych. Nasze rozwiązania znajdują zastosowanie na całym świecie na różnego typu obiektach.

System SIMOTEC i oferowany przez nas asortyment pozwala nam obsługiwać duże inwestycje przemysłowe takie jak: elektrownie, rafinerie, spalarnie śmieci, przemysł farmaceutyczny, górnictwo, zakłady produkcji ciężkiej itp. W skład systemu SIMOTEC wchodzą profile siFramo opracowane na podstawie profilu zamkniętego o przekroju zmiennym występujących w 4 rozmiarach (80/30, 80/80, 100/100, 100/160) zastępujący dotychczas stosowane systemy spawane oparte na dwuteownikach, oraz podpory instalacji, zamocowania cięgnowe i inne.

Wielofunkcyjny, intuicyjny, szybki i łatwy w użyciu charakter systemu siFramo spowodował, że znalazł on swoje zastosowanie w realizacji I etapu inwestycji SK Innovation w Dąbrowie Górniczej, gdzie powstaje zakład produkcyjny separatorów do baterii llitowo-jonowych SK Hi-Tech battery materials Poland.

Współpraca

Nasza obecność podczas 2 etapu budowy zakładu SK Innovation obejmowała współpracę z generalnymi wykonawcami w ramach której dostarczyliśmy blisko:  

 

Do tej realizacji wykorzystano  0,5 mln  wkrętów kształtowych FLS F.

Na tym etapie w ramach naszej współpracy zrealizowaliśmy blisko 100 projektów, które obejmowały konstrukcje i zamocowania pod instalacje technologiczne na całym obiekcie, instalacje w 5 maszynowniach, w tym instalacje wody chłodzącej, instalacje CT, instalacje pary i kondensatu, instalacje tryskaczowe, AKPiA, sprężone powietrze, jak również całą technologię chiller roomu, estakady zewnętrzne oraz wentylację na całym obiekcie.

 

W między czasie nasz zespół inżynierów z działu technicznego rozpoczął projektowanie na 3 etap, gdzie przygotowujemy  konstrukcje pod stropem pod technologie wodne, kanały wentylacyjne i koryta kablowe.projekty, dokumentacja wykonawcza dla 1 maszynowni

projekty, dokumentacja wykonana przez inżynierów siklaDokumentacja wykonawcza dla 1 maszynowni, obejmującą 192 rysunki, przygotowane przez inżynierów projektu Działu Przemysłowego

Galeria zdjęć:

konstrukcja pod kanały spalin przy elektrofiltrach

Konstrukcja pod kanały spalin przy elektrofiltrach

 

podkonstrukcje siFramo

podkonstrukcje pod wentylacje z zastosowaniem profili nośnych siFramo sikla

IMG_8656

podkonstrukcje pod koryta kablowe

konstrukcje i podkonstrukcje pod wentylacje

podkonstrukcje z profili nośnych siFramo

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z tej realizacji? 

Galeria zdjęć SK Innovation  ETAP I Galeria zdjęć SK Innovatrion  ETAP II

 

 

 

Artur Kozera

napisany przez Artur Kozera

artur.kozera@sikla.com

komentarze
0