A co jeśli? I co teraz?

Ileż to razy problemy powodowały wydłużenie czasu realizacji dużej inwestycji czy małego zlecenia?

Dzięki Naszej pasji jaką są zamocowania i konstrukcje wsporcze, często uczestniczymy przy realizacji ciekawych projektów. Nierzadko wiedza i doświadczenie naszych inżynierów okazują się pomocne przy rozwiązywaniu problemów z jakimi muszą się mierzyć nasi partnerzy. Bywa, że jest to czas, a innym razem są to przeszkody techniczne, terenowe itp.

Tym razem przedstawiamy nasz kolejny projekt, przy realizacji którego wsparliśmy firmę Klimaltech - specjalizującą się w technice chłodniczej, klimatyzacyjnej oraz wentylacji. 

Na terenie jednego z podpoznańskich zakładów produkcyjnych,  zlokalizowane są dwie hale połączone łącznikiem, na którym miała się pojawić centrala wentylacyjna. Zlecenie niby proste, gdyby nie małe ALE…

Wyzwanie:

W tym projekcie wyzwaniem okazała się konstrukcja dachu, która nie była nośna (zwykła blacha falista) co uniemożliwiało bezpośrednie postawienie konstrukcji oraz ciągi komunikacyjne wewnątrz łącznika. Dodatkowo rozwiązanie musiało być szybkie i proste w realizacji, żeby nie zakłócić i nie wstrzymywać pracy zakładu. A oprócz tego, w trakcie montażu okazało się, że konstrukcja urządzenia „delikatnie” się różni od przedstawionej w DTR.

Rozwiązanie:

Nasz Regionalny Kierownik Sprzedaży (RKS) Andrzej Ostrowski oraz Kierownik Działu Technicznego Tomasz Malec zaproponowali rozwiązanie hybrydowesystem SiFramo + elementy wykonane z profila zamkniętego. Podpory konstrukcji były zlokalizowane wewnątrz łącznika (budynku). Rozstaw tych podpór wynosił 5,4 metra. Wewnątrz wykorzystano siFramo 100/160 oraz 100/100. Następnie dołączony został słupek wykonany z profila zamkniętego – przejście przez dach, a już na zewnątrz przechodzi ponownie w technologię siFramo.

system montażowy siFramo / konstrukcja pod centralę wentylacyjną

Żółte strzałki wskazują przejście przez połać dachu

system montażowy siFramo

konstrukcja pod centralę wentylacyjną / system montażowy siFramo

W związku z tym, że centrala miała inny wymiar niż pierwotnie założono, po konsultacji z naszym inżynierem oraz ponownych wyliczeniach belki zamontowano bliżej środka niż pierwotnie zakładano. Konsultacja tego rozwiązania zajęła zaledwie kilkanaście minut.


A6B40647-3D92-446D-82A5-5AD77DB65644

W projekcie tym zastosowano system montażowy siFramo_logo_RGB (5)

Profile:

profil nośny TP F 100

profil nośny TPF 100/160

System siFramo zapewnił:

  • łatwy montaż  - konstrukcja była skręcana, nie wymagało to urządzeń silnie iskrzących (urządzeń spawalniczych) a montaż konstrukcji nie zakłócił ciągłości produkcji.  
  • nasze elementy były lżejsze co umożliwiło wykonywanie prac przy użyciu jedynie siły rąk i wkrętarki 💪 (bez użycia dźwigu)
  • wszelkie prace przygotowawcze mogły być prowadzone na zewnątrz budynku (np. cięcie profili)
  • elastyczne dopasowanie konstrukcji 
  • siFramo pozwolił w bardzo szybki i sprawny sposób znaleźć rozwiązanie pojawiających się problemów na etapie montażu (łatwość przebudowania konstrukcji pod wymiary urządzeń jak w naszym projekcie).

Korzyści dla naszego klienta:

  • szybki i prosty montaż oraz bardzo dobry kontakt z nami spowodowały, że zlecenie wykonał w ustalonym terminie
  • otrzymał od nas projekt wraz ze wszelkimi obliczeniami oraz modyfikacjami
  • zapomniał o robocie (żart)😂

 

 Skontaktuj się ze mną. Spotkajmy się i wspólnie znajdzmy rozwiązanie.

Ty wiesz co. My wiemy jak 😊

 

Andrzej Ostrowski, Regionalny Kierownik Sprzedaży

 

 


 

 

PROFIL_VERG_FINAL-4

 

Geometria czterech różnych znajdujących się w asortymencie Sikla wymiarów profili stanowi innowację. Wyprofilowane wgłębienia  na krawędziach profili powodują  idealne wprowadzenie obciążenia w dodatkowo wzmocnionym materiale. Zwiększa to funkcjonalność/sztywność nawet o 50% przy tej samej ilości materiału. Dzięki temu nie tylko oszczędza się cenne zasoby i zmniejsza  całkowity ciężar elementu mocującego, ale także ułatwia się jego obsługę na budowie i podczas montażu.


Zainteresował Cię nasz artykuł? Szukasz wsparcia technicznego?

Zrealizujemy też Twój projekt !

Skonaktuj się z Przedstawicielem SIKLA w Twoim regionie

 

 

Andrzej Ostrowski

napisany przez Andrzej Ostrowski

Regionalny Kierownik Sprzedaży tel. +48 608 497 419

andrzej.ostrowski@sikla.com

komentarze
0